Apteeker Melchior on kirjanik Indrek Hargla ajalooliste romaanide tegelaskuju – detektiivist apteeker, kes tegutseb 15. sajandi alguse Tallinnas. Tänaseks on kirjaniku sulest ilmunud 7 romaani, millest esimesed kolm – Apteeker Melhcior ja Oleviste mõistatus, Apteeker Melhcior ja Rataskaevu viirastus ning Apteeker Melhcior ja timuka tütar, ilmusid aastatel 2010-2011.

Esimese kolmest osast filmiti 2020. aastal kolm mängufilmi, millest esimene linastub 2021. aasta sügisel, teised 2022. aastal. Kui raamatu süžee toimub peamiselt Tallinna vanalinnas, siis filmivõtted toimusid suuremas osas mujal – Saaremaal, Virumaal, Lätis, selleks ehitatud stuudios ja teistes kohtades.

Melchiori sarja üks suuremaid võlusid on kohatäpsus – nii vanalinnast kui mujalt leiab mitmeid kirjeldatud paiku alates Melhciori, timuka ja teiste tegelaste elukohtadest kuni laipade leidmise asukohtadeni.

Olles suur Melchiori fänn, olen kokku pannud max 2 tunnise jalutuskäigu Tallinna vanalinnas, mis asukohti tutvustab ning kus kõik osalejad saavad oma teadmisi keskaegse vanalinna kohta virtuaalses viktoriinis proovile panna.

Väiksetes gruppides (ja maskides) Tallinnas jalutamine on ka tänases keerulises olukorras lubatud. Huvi korral anna teada: reigo@kimmel.ee / 51 13 653

Kaart raamatu kolmanda osa peamistest asukohtadest.