Aastaid tagasi kirjutasin, et Terevisioonis mängiti Kahooti ja et see on üldse üks lahe mäng mida ka erinevatel seltskonnaüritustel kasutada. Korraldasin isegi mitmeid kahoote, kuid tänaseks olen sellest loobunud.

Loobumispõhjuseid on kaks:

Kahoot muutus tasuliseks – enam ei ole võimalik tasuta 1200le osalejale kahooti teha, isegi mitte 20le – tasuta lahendusest saab vaid 10 inimest osa võtta.

Leidsin parema lahenduse – CrowdPurr

Tegelikult on internetipõhiseid virtuaalviktoriini lahendusi sadu, kuid Crowdpurr, mida olen Eestis ka mitmetel teistel üritustel kohanud, tundub nendest kõige mõistlikum, seda samuti kahel põhjusel:

Tasuta lahendus on kuni 20-le inimesele. See on täiesti piisav isegi kuni 30+ inimese sündmustele, sest paljud ei võta osa ning kui peakski olema rohkem huvilisi, siis saab öelda, et osa saavad võtta vaid 20 kiiremat. Tasuta lahendusel on ka kümne küsimuse piir, kuid sellest saab üle, kui teha a’la kolm vooru, kus igas kümme küsimust. Kümme küsimust on samas suhteliselt hea kiire viktoriini piirarv.

Erinevalt Kahootist kuvatakse ka küsimused osaleja mobiiliekraanil. See tähendab, et viktoriini korraldaja ei pea tegelema ekraanile küsimuste näitamisega, kuigi ekraani olemasolul saab tulemusi sellel näidata.

Ühe ettevõtte jõulupeol oli mul oli Kahoot valmis, arvuti olemas ning kohapeal oli telekas olemas, kuid kuskil läks tõlkes kaduma, kes HDMI juhtme peaks kaasa võtma. Õnneks pidas ERR kõrval oma jõulupidu, kust sain juhtme mõneks tunniks laenata.

Suuremate sündmuste puhul võib Crowdpurrist ka tasulise lahenduse võtta, sest rohkemate osalejate puhul ei ole kuni 100 või kuni 1000 osaleja puhul on 50-250 USD suurune kuutasu seda väärt. Tasulises lahenduses on loomulikult mitmeid lisafunktsioone, mida isegi olen kasutanud.

Kokkuvõttes ei ole siiski oluline mitte platvormi valik, vaid küsimuste olemus ja püstitus. Reigo Kimmel Tallinnast võib vajadusel aidata ka vaid küsimuste koostamisega…