Paljude igavate lauamängude edasiarendustest saab teha huvitavaid meeskonnamänge. Selles postituses vaatame kahte neist.

PUZZLE ehk “Vaata suurt pilti”

Puzzle on paljude jaoks üks igavamaid lauamänge maailmas, sest tundide kaupa väikesi tükke kokku panna nõuab mitu kilo närve ja kannatust. Samas on pisematest elementidest millegi suure kokku meisterdamine üks huvitavamaid meeskonnaülesandeid.

Olen teinud ja näinud kuidas kõige lihtsam paberi tükkidest rebimine ning tagasi kokkupanemine või mitmesajapealise seltskonnaga paarituhende küünla abil järvejääle maailma suurima tulelogo tegemine on piisavalt huvitav võimalus tekitada meeskondlik võistlus, mille tulemusena saab väikeseid asju tehes midagi suurt valmis.

(Inim-) MALE

2-inimese ajaveetmisvõimaluse saab lihtsalt muuta suurema seltskonna mänguks, kui on ruumi suurema malelaua tekitamiseks ja mängunuppude vahetamisisest “elavamate” ehk inimeste vastu.

Vaja läheb 64 ruuduga pinda, vähemalt 34 inimest (32 nuppu ja 2 “mängijat”), soovitavalt must-valgeid kostüüme ja lisaelemente (ratsu, vanker, oda, kuningakroon ja lipp) ning kui asja suuremalt teha, siis torne mille otsast “mängijad” käsklusi jagavad.

Nupu “ärasöömiseks” võib mängu edasi arendada teatud söökide ja jookidega, mida mängijad endaga kaasas kannavad.

NB: elavat kabemängu on kergem korraldada ning tavaliselt tegemist ka kiirema mänguga.